Dyskusja:Punktacja w POI
Z PoiWiki
[edytuj] 1. Punkty ea
PYT. logicznie oba typy punktów są te same - niepotrzebne; wprowadzić dla uproszczenia tylko jeden typ/ rodzaj punktów przeliczanych na kasę wg określonego kursu;
ODP.
- Punkty służą również uznaniu, podziękowaniu wobec innych użytkowników.
- Powinny być dwa typy punktów jak zapisane w dok. 14 "e" i "a" - aby w krajach w których wartość punktów może być znacznym dochodem nie blokowały rozwoju jakości informacji i komunikacji dlatego że większości będzie żal wydawać takie pieniądze.
[edytuj] Struktura zarobkowa
PYT. - NIE stosować struktury piramidy finansowej przez poleconych - to ZŁE rozwiązanie/ NIEuczciwe/ pasożytnicze;
ODP - nie do końca tak jest, forma networkingu może być ograniczona czasowo np. do 2 lat (czyli nie dożywotnio), więc trzeba będzie ciągle pozyskiwać nowych użytkowników a co roku ciągle przybwają nowi.
- Polsce w 2006 roku narodziło się 376 tysięcy dzieci
- Rocznie na świecie rodzi się około 137 milionów dzieci
- przez kolejne 20 lat jeszcze ciągle będzie spora część uzytkownikow ze starszego pokolenia wchodziła do POI
- Networking wymusza na właścicielu systemu dzielenie się zyskiem z większą liczbą klientów=partnerów niż to jest w typowym handlu czy usługach. Np. przy sprzedaży takich dóbr jak opłaty za telefon, gaz, prąd a z takim żródłem tutaj mamy do czynienia. PN generuje stały comiesięczny dochód z tytułu różnych zródeł. Tak lądowałby on cały w kasie Centrali POI i musiałby dodatkowo być rodzielany.
- Zarobek w networkinku pochodzi od właściciela systemu a nie ceny produktu, gdyż w przypadku w.w. stałych opłat muszą one być konkurencyjne cenowo. W naszym przypadku to nie gra aż takiej roli gdyż docelowo cały zysk wraca do użytkownika